Japoniškas ar kiniškas ketaus arbatinukas?

Kai išgirstate žodį „arbatinukas”, pagalvojate apie? Žinoma, apie ketaus arbatinuką! Jei ketinate įsigyti vieną iš šių puikių daiktų, pateikiame straipsnį, kuris turėtų padėti išsirinkti ir, svarbiausia, pasirinkti teisingai.

Yra 2 ketaus arbatinukų tipai:

Ketaus virdulys

neunamelinio ketaus pagamintas japoniškas Tetsubin yra virdulys./strong>, o ne arbatinukas, ir jame dėl ketaus geležies dalelių, kurios pereis į verdantį vandenį, paruošite skanų švelnesnio skonio vandenį arbatai virti.  Viską, ką reikia žinoti apie šiuos išskirtinius virdulius, tai čia.

Šiame straipsnyje vietoj to kalbėsime apie šiuolaikinį jo darinį – emaliuotą ketaus arbatinuką.

Ketaus arbatinukas

Ketaus arbatinukai turi emaliuotą vidų (natūraliu emaliu arba sintetiniu laku). Jie yra šiuolaikinė tetsubin evoliucija, rinkoje pasirodžiusi tik prieš kelis dešimtmečius, kai ketaus arbatinukas išpopuliarėjo iš Japonijos į visą pasaulį.

Ketaus arbatinukas, kuriame įmontuotas nuimamas nerūdijančio plieno infuzorius, skirtas užplikyti arbatą, o ne šildyti vandenį. Iš tiesų lakavimas, arba emaliavimas, keičia arbatinukų funkciją: emaliuotas ketaus arbatinukas nėra skirtas naudoti kaip virdulys, o tik kaip arbatinukas.  

Viduje emaliuotas ketaus arbatinukas yra populiariausias pastarųjų metų arbatinukas. Nesenstantis, elegantiškas, universalus, gerai išlaikantis šilumą – ketaus arbatinukas pasižymi ne viena savybe.

Emaliuotą ketaus arbatinuką, tikriausiai pastebėjote, galite rasti visur. Žinoma, arbatos parduotuvėse, bet taip pat maisto prekių parduotuvėse, dekoravimo prekių parduotuvėse, baldų parduotuvėse ir pan. Daugelis jų yra labai gražūs: spalvingi, graviruoti simboliniais japoniškais motyvais, tokiais kaip sakuros vyšnios žiedas, araro dygsnis, itome virvelė… O kainų diapazonas platus, nuo 20 eurų už pigiausius iki daugiau nei 200 eurų už brangiausius didelės talpos. Tai vilioja rinkti pigiausią ketaus arbatinuką. Kodėl nepadaryti šios klaidos? Paprasčiausiai todėl, kad emalio ir ketaus kokybė didele dalimi lems ketaus arbatinuko kainą.

Turėsite labai skirtingos kokybės (taigi ir kainos) emaliuotų ketaus arbatinukų: nuo masinės gamybos pramoninių labai vidutiniškos kokybės arbatinukų (Kinija, Korėja, Vietnamas) iki

ketaus arbatinukų, pagamintų

paprastai prastos kokybės (Kinija, Korėja, Vietnamas).strong>aukštos kokybės arbatinuko, gaminamo rankomis, dažniausiai Japonijoje.

iwachu ketaus arbatinukas

Toliau pateikiame keletą paaiškinimų ir detalių apie šiuos kokybės, taigi ir kainos, skirtumus!

Japonijos ketaus arbatinukas

Japonijos kultinis arbatinukas, pagamintas… Kinijoje

Ir nors tai Japonijos simbolis, japoniški ketaus arbatinukai, kurie yra itin paklausus produktas visame pasaulyje, šiomis dienomis daugeliui gaminami Kinijoje arba kitose Azijos žemyno šalyse (Vietname, Korėjoje….), o ne Japonijoje, kur industrializacija prasidėjo XIX a. pabaigoje, bet kur liejyklų skaičius išliko gana stabilus, nepaisant išaugusios pasaulinės paklausos. Klausiate, ar nuobodu? Nebūtinai. Kinijoje yra patyrusių mokslininkų, kurie gamina geros kokybės ketaus arbatinukus, laikydamiesi protėvių gamybos proceso ir naudodami tikrą geležį. Tačiau tada didžioji dauguma yra arbatinukai, pagaminti iš šalio, neglazūruoto ketaus, japoniškojo tetsubino. problema daugiausia kyla dėl glazūruoto ketaus arbatinukų, dideliais mastais gaminamų ne Japonijoje, o kitose Azijos šalyse.

Japonijoje gaminami ketaus arbatinukai

Japonijoje nuo ankstyvųjų laikų labiausiai išgarsėjo Ivatės prefektūra Edo laikotarpis (1603 – 1868 m.) ketaus arbatinukų gamyba. Šiame regione anksčiau dominavo Nanbu samurajų klanas, kuris davė vardą išskirtiniam ketaus daiktui – ketaus arbatinukui: (Nanbu kama – tradicinis arbatos ceremonijos virdulys).

Regione yra maždaug keturios-dvidešimt liejyklų, pažymėtų etikete „Nanbu Tekki” ( 南部鉄器), gaminančių Nanbu ketaus daiktus.

Japonijoje pagamintas emaliuotas ketaus arbatinukas bus kokybiškas ir nepalyginamai ilgiau tarnaus. Pažvelkime į šiuos skirtumus atidžiau. 

Ketaus arbatinuko gamyba 

Norint pagaminti kokybišką japonišką ketaus arbatinuką, reikia ne mažiau kaip 64 gamybos etapų ir kelių mėnesių kantrybės. Kad įgytų kvalifikaciją ir įvaldytų kokybiško ketaus arbatinuko gamybos procesą, geram meistrui prireiks mažiausiai penkiolikos metų praktikos. Įspūdinga, ar ne?”

amatininkų ketaus arbatinukų gamyba

Pramoninė gamyba: smėlio forma  

Ketaus arbatinukų masinės gamybos fabrikuose naudojamos smėlio formos. Šias formas pigu ir greita pagaminti, be to, jas galima naudoti ilgiau. Kita vertus, rezultatas yra mažiau švarus ir rafinuoto rašto, nes kuo dažniau naudojama forma, tuo formos ir detalės labiau nyksta. Todėl dažnai pasirenkami gana paprasti raštai, o jūsų nebrangus arbatinukas atrodys geriau arba blogiau, priklausomai nuo to, ar jis pagamintas gamybos pradžioje, ar pabaigoje…

Rankinė gamyba: molio forma

Kokybiški ketaus arbatinukai gaminami iš formų, pagamintų iš smėlio ir natūralaus molio mišinio. 4 ketaus formų reikia tam, kad būtų galima pagaminti tetsubiną: viena – išorinei formai (paviršiaus raštui), viena – vidinei formai (dėžutės tūriui), viena – pilstymo snapelio formai ir galiausiai viena – dangteliui su rankenėle. Kiekviena forma bus naudojama ne daugiau kaip 4 arba 5 kartus. Todėl margumentai ant jūsų kokybiško ketaus arbatinuko bus elegantiškesni, smulkesni ir labai tikslūs. Neretai formos pažeidžiamos, kai ketaus arbatinukas išimamas iš formos, o molinės formos remontas yra labai brangus. Pavyzdžiui, molinės formos su garsiuoju Arare raštu, kuris yra ypač gilus, dažnai naudojamos tik vieną kartą, nes dėl ilgų šio rašto smailių negalima išimti arbatinuko nesulaužius formos. Kai kurie išoriniai motyvai ant arbatinukų graviruojami rankomis, kad būtų ryškesnis vaizdas ir sukurtas tikras meno objektas.

Tuo tarpu luxusiniai ketaus virduliai su geležies drožlėmis (Satetsu) liejami itin sudėtingose vienkartinėse formose, kad būtų užtikrintas tobulas paviršius.

Diferencijuotos ketaus savybės

Železo drožlės = Satetsu

Pirmieji japoniški tetubinai buvo gaminami iš Satetsu: Limaille de Fer (liet. smėlio geležis). Satetsu Tetsubins yrageriausi ketaus virduliai pasaulyje. Dėl didelio tankio ir mažo anglies kiekio šie katilai labai blizga poliruojant, yra labai atsparūs rūdims ir neprilygstamai išlaiko šilumą. Akivaizdu, kad jų kaina atitinka šią išskirtinę žaliavą: skaičiuokite, kad šių unikalių virdulių kaina yra nuo 4500 iki 6000 eurų…..

virdulys satetsu Iwachu

Emalas, maistinis lakas, dažai

Atsargiai saugokitės emalio ir dažų, naudojamų pigiuose žemos klasės modeliuose, kurių galima rasti visur.

Emalas ir lakas :

Ant žemos klasės ketaus arbatinuko vidaus dažniausiai rasite lako, kuris neturi sertifikato, patvirtinančio, kad yra tinkamas naudoti maistui. Pavyzdžiui, daugumos masinės gamybos arbatinukų vidus padengtas sintetiniu laku, pagamintu iš fluorintų medžiagų: PVDF: polivinilideno fluorido arba PTFE: politetrafluoretileno. Kiti arbatinukai padengtinatūraliu, bet labai plonu emalio sluoksniu ir paprastai tarnauja proporcingai jų plonumui….

Todėl jūsų pigus emaliuotas ketaus arbatinukas vietomis greitai taps neemaliuotu ketaus arbatinuku, o jei po emaliu esantis ketus nebuvo kokybiškas, susidursite su ketaus sudėtyje esančiomis toksiškomis medžiagomis. Taip pat būsite labiau veikiami rūdžių, kurios, nors ir nekenkia jūsų sveikatai, pakeis vandens, taigi ir arbatos, kurią verdate pažeistame arbatinuke, skonį.

emaliuoto ketaus arbatinuko vidus

Iwachu ketaus arbatinukas

Ketaus arbatinukas Iwachu egzistuoja nuo 1902 metų ir nuo to laiko įamžina protėvių amatų gamybos būdus, derinamus su pažangiausiomis technologijomis. Todėl ji turi unikalų išskirtinumą – vienintelė naudoja integruotą gamybos sistemą, kad galėtų prisitaikyti prie klientų reikalavimų ir pagal poreikį keisti ir tobulinti savo formų modelius.

„Iwachu” yra vadovaujanti ketaus arbatinukų gamintoja Japonijoje, visame pasaulyje pripažinta dėl autentiškų, modernių ir nepriekaištingos kokybės ketaus arbatinukų. Ryškios spalvos, kultiniai margumentai, kiti šiuolaikiškesni, „Iwachu” arbatinukai yra originalūs, tačiau sugebėję išsaugoti japoniškos estetikos paprastumą.

Visi „Iwachu” arbatinukai turi „Iwachu” antspaudą ir ant arbatinuko išgraviruotus žodžius „pagaminta Japonijoje” – tai aukščiausios kokybės garantija.

iwachu prekės ženklas pagamintas Japonijoje

Beveik visą „Iwachu” ketaus arbatinukų gamybos procesą vis dar rankos būdu atlieka mokslininkai, vadinami Kamashi. Kai kurie iš jų yra sertifikuoti kaip „tradiciniai meistrai”, todėl pripažįstami tikrais Nanbu Tekki specialistais. Iwachu ketaus arbatinukų gamybos procesas apima daug etapų, įskaitant:

 • Formos paruošimas ir vidinės arbatinuko formos įdėjimas

 • 1500 ml skystos geležies liejimas į formą

 • .li>

  Virtuvėlio išlaisvinimas iš formos

 • Nelygių kraštų nušlifavimas 

 • Vidinio paviršiaus glazūravimas

 • Išorinio paviršiaus dažymas 

 • Dažų pertekliaus pašalinimas ir dažų patrynimas sausu skudurėliu

Kiekviename arbatinuko gamybos etape atliekamas kokybės patikrinimas ir tik po to, prieš supakuojant, atliekamas galutinis nuodugnus patikrinimas.

   

  Wazuqu ketaus arbatinukas

  Ši bendrovė Kikuchi Hojudo, 1604 m. įkurta įmonė, kuriai šiuo metu vadovauja 15-oji tos pačios šeimos karta ir kuri gamina Wazuqu prekės ženklo ketaus arbatinukus.

  Wazuqu ketaus arbatinukas

  Wa-zuqu” – tai tipiško japoniško ketaus pavadinimas, taip pat dešimtmečius (Edo laikotarpiu) naudotas žirklėms ir kardams gaminti. Tai didelio grynumo ketaus liejinys. 

  Pagal išskirtines amatų technologijas išsaugotas, išplėtotas ir sustiprintas. per daugiau nei 400 metų leido „Wazuqu” arbatinukams būti aukščiausios kokybės ir vidutiniškai 25 % lengvesniems už kitus japoniškus ketaus arbatinukus. Emalis degamas aukštesnėje temperatūroje nei kitų Japonijos regionų gaminiai, o kiekvienas emaliuotas ketaus arbatinukas padengtas 3 šio emalio sluoksniais, kad arbatinukai būtų išskirtinio ilgaamžiškumo. Naudojami natūralūs dažai, kad spalvos būtų nuostabios ir originalios. Laikui bėgant arbatinuko spalva gali pakisti; tai natūralus procesas. Be to, dėl ypatingo dėmesio, skirto pilstymo snapeliui, jis buvo priekaištingai nekaprizingas.

  Visiškai rūpindamiesi ekologija, „Wazuqu” liejykloje gaminant produkciją 99 % atvejų nesusidaro pramoninių atliekų. Wazuqu ketaus arbatinukas – tai ketaus arbatinukas, pagamintas iš ketaus, pagaminto iš 70 proc. perdirbtų medžiagų, tačiau tokios pat kokybės kaip ir gaminiai, pagaminti iš naujų žaliavų. Be to, „Wazuqu” liejykloje naudojama pakuotė, pagaminta iš medžiagos, gautos iš perdirbtų kvietinių miltų perdirbimo atliekų. Todėl ši pakuotė yra kompostuojama.

  Pavojingas ketaus arbatinukas?

  Taip ir ne

  Jei emaliuoto ketaus arbatinuko gamintojas pasirinko žemos kokybės ketaus. masinei gamybai, o gamybos procesas yra prastai kontroliuojamas, ketaus sudėtyje gali būti toksinių medžiagų likučių. Todėl jame gali būti sunkiųjų metalų (nikelio, sieros, chromo, mangano, molibdeno), kuriųrizika sveikatai yra menkai žinoma, tačiau atrodo reali ilgalaikio poveikio atveju.

  Masinių emaliuotų ketaus arbatinukų gamintojai gali sau leisti naudoti prastos kokybės ketų, nes jį „slepia” emalio sluoksnis. Tuomet problema kyla dėl emalio, kuris pats yra nekokybiškas arba užteptas labai plonu sluoksniu, ir gresia greitas jo pažeidimas veikiant ketaus sluoksnį bei sunkiųjų metalų patekimas į karštą vandenį…

  Kokybiški gamintojai, pavyzdžiui, tradiciniai japoniški prekės ženklai (Iwachu, Wazuqu…), naudoja aukščiausios kokybės ketaus ketaus gaminius, kuriuose nėra jokių toksinių medžiagų (patikrinta nepriklausomose laboratorijose). Todėl jų ketaus arbatinukai yra visiškai saugūs sveikatai. 

  Nemokamas arbatinukas = toksiškas arbatinukas?

  Atsižvelgiant į tai, kad nėra sertifikatų, patvirtinančių, jog rinką užplūdę nebrangūs emaliuoti ketaus arbatinukai yra pavojingi sveikatai, negalime pasakyti, ar šie gaminiai yra pavojingi jūsų sveikatai.

  Kita vertus, neabejotina, kad ant pigių arbatinukų esantis emalio sluoksnis yra plonas ir nelabai patvarus, todėl jūsų arbatinukas greitai pamatys, kad jo ketaus sluoksnis atsidengia. Turint omenyje, kad emaliuotą ketaus arbatinuką naudosite arbatai virti, o žalias ketaus ketaus ketaus paviršius yra šiek tiek porėta medžiaga, jūs susidursite su rūdimis (nepavojinga) ir priemaišomis, esančiomis jūsų pigaus arbatinuko žemos klasės ketaus ketaus paviršiuje (nežinomas ilgalaikis pavojus). 

  Japonijoje pagaminto emaliuoto ketaus arbatinuko pasirinkimas

  Apibendrinant galima teigti, kad Japonijoje pagaminto emaliuoto ketaus arbatinuko pasirinkimas yra garantija, kad turėsite:

  • Rankinių arbatinukų gamintojo daugiametę patirtį

  • aukščiausios kokybės lietinį ketaus gaminį,

  • ./p>

  • ketaus arbatinuko viduje keliais sluoksniais arba storu sluoksniu išdėliotas tvirta emalė, visiškai saugi jūsų sveikatai,

  • a natūralūs ir nerizikingi dažai./p>

  • elegantiški, tikslūs pavyzdžiai su .puikiu subtilumu

  • tvirta ketaus štampuotė, kuri tarnaus daugelį metų

   Leave a Reply

   El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *