Gaiwan

Rodoma 1–52 iš 84

Kiniškos kilmės nedidelis arbatinukas gaiwan, arba „dubenėlis su dangteliu”, Kantono regione dar vadinamas zhong, o tai yra veiksmažodžio „chong”, kuris kiniškai reiškia „pilti vandenį”, deformacija.

Gaivanas – tai puodelis be rankenos, su dangteliu ir kartais lėkštele. Tai savotiškas kinų arbatinukas vienišius, kuris dėl kelių priežasčių yra idealus arbatos mėgėjų palydovas:

Gaiwan porcelianas, akmens masė arba stiklas

Priešingai nei Yixing molio arbatinukai, gaiwan dažnai gaminami iš neporėtų medžiagų, pavyzdžiui, porceliano, akmens masės arba stiklo. Todėl jis neįsimena sutiktų arbatų aromatų, todėl gali virti visų rūšių arbatą be atrankos, todėl galėsite ragauti naujų arbatų, jas lyginti, ir pasiimti gaiwan su savimi, kad ir kur keliautumėte.

Kadangi porcelianas ir stiklas prasčiau sulaiko šilumą, jūsų zhong yra tinkamas arbatinukas trapioms arbatoms (ankstyvosioms, žaliosioms, baltosioms arbatoms) ir subtilioms arbatoms, kurių skonis būtų sugertas Yixing arbatinuke.

Gaiwan puodelis arba Gaiwan arbatinukas

Gaiwan arbatinukas gali būti naudojamas keliais tikslais: Gaivanas: individualus puodelis, iš kurio galima gerti tiesiogiai, arba nedidelis degustacinis arbatinukas, idealiai tinkantis Gung Fu Cha praktikai

Gaivanas: poetinis daiktas

Gaivanas sudarytas iš 2 arba 3 dalių, todėl jį naudojant reikėtų vengti jas išskaidyti. Lėkštė simbolizuoja žemę, puodelis – žmogaus gyvenimą, o dangtelis – amžinąjį dangų. Nesunku suprasti, kad šie 3 elementai turi išlikti vieningi. 

Gaivano naudojimas

Jei norite išmokti naudotis gaivanu vos per kelias minutes, pasekite šiuo vadovu!