Kaip valyti molinį arbatinuką?

Nusipirkote terakotinį arbatinuką, sveikiname!

Toliau pagrindinis klausimas: kaip jį prižiūrėti? Viskas priklausys nuo to, ar tai akytas terakotinis arbatinukas, ar ne.

Yixing arbatinukas ar kitas akyto molio arbatinukas

Kaip puodą iš akyto molio

Pirmas akyto molio arbatinuko naudojimas

  Naujieji arbatinukai būna padengti vašku, kad apsaugotų molį ir blizgėtų ant lentynų (taip pat dažnai tam, kad atrodytų kaip brangesni antikvariniai arbatinukai…). Šį sluoksnį reikia pašalinti prieš ruošiant arbatą, nes arbatinuko molis yra porėtas ir turi įsiminti arbatą, kurią jame verdate. Tai vadinama arbatinuko kultivavimu. Štai kaip pašalinti dangą ir paruošti molį:

 1. išplaukite arbatinuką karštu vandeniu ir stipriai nušveiskite jo vidų ir išorę dantų pasta (kuri yra šiek tiek abrazyvinė) ir dantų šepetėliu. Taip, perskaitėte teisingai!
 2. Pastatykite didelį padažą su vandeniu ant viryklės, iš vidaus išklotą šluoste. Puodas turėtų būti pakankamai didelis, kad visiškai panardintų arbatinuką.
 3. Apvyniokite dangtį (ir arbatinuką) į audeklą ir įdėkite jį į didelį puodą su arbatinuku. Šluostė apsaugo arbatinuką ir dangtelį nuo sudužimo, nes neleidžia arbatinukui ir dangteliui verdant vandeniui atsitrenkti į puodo šonus ir susidurti.
 4. Užvirinkite vandenį, uždenkite ir virkite arbatinuką ir dangtį 30 minučių.paruošti molinį arbatinuką
 5. Po 30 minučių išjunkite kaitinimą ir leiskite vandeniui atvėsti.
 6. išimkite arbatinuką ir dangtelį ir tinkamai nuplaukite šiltu vandeniu.

     Pasirinktinai – jei iš tiesų norite išvalyti arbatinuką kaip profesionalas:

  • Didelį arbatinuką vėl pripildykite vandeniu,
  • Užvirinkite ir įpilkite 2 ar 3 arbatos lapelius arbatos lapelių, kuriuos naudosite šiam arbatinukui.
  • Išjunkite ugnį, uždenkite puodą ir palikite lapelius mirkti apie 30 minučių, kad pasigamintų stiprios arbatos.
  • lapus ir smulkias daleles perkoškite. Perkošus iš vandens pašalinamos smulkios lapų dalelės, kurios gali užkimšti molio poras ir sumažinti arbatinuko veiksmingumą
  • Pakartokite 2-6 veiksmus, naudodamišią stiprią arbatą vietoj vandens.

  Jūsų arbatinukas jau paruoštas pradėti ruošti arbatą!

  Noriu pakeisti savo molinio arbatinuko arbatos rūšį

  Jeigu kada nors nuspręsite naudoti savo arbatinuką naujos rūšies arbatai ruošti, tiesiog perparuoškite arbatinuką, atlikdami pirmiau nurodytus veiksmus. Senesniems arbatinukams gali prireikti pripratimo laikotarpio.

  Molininio arbatinuko priežiūra

  Tam, kad būtų išsaugota jo kokybė, molinį arbatinuką reikia prižiūrėti.

  Prieš kiekvieną naudojimą arbatinuką iškaitinkite, prieš supildami arbatos lapelius, tada palikite jį išdžiūti.

  Visus arbatos likučius visada supilkite į arbatinuką ir kartkartėmis jį nupoliruokite minkščia šluotele. Tai padės išvystyti aromatus, kurie leis jūsų arbatinukui suteikti arbatai savo „skonį” ir sukurti unikalią patiną.

  Visų svarbiausia, niekada nenaudokite DETERGENTŲ! Jis gali sugadinti arbatos skonį, taninų nusėdimas yra normalus ir net norimą efektą!

  Žemės arbatinuką laikykite sausoje vietoje, atokiau nuo maisto ruošimo kvapų ir garų….Laikykite jį be dangtelio, kad nesiveistų pelėsis.

  Po naudojimo būtinai leiskite arbatinukui nutekėti, nepalikite jame daug vandens, nes jis gali prisigerti kartaus skonio.

  Nors jie suformuoti iš puikios kokybės molio, moliniai arbatinukai yra jautrūs terminiam šokui. Nepaleiskite arbatinuko po šaltu vandeniu, kol jis dar karštas, nes jis gali įtrūkti.

  Kaip valyti keraminį arbatinuką?

  Neglazūruotas akmens masės arbatinukas

  Nors neglazūruotas akmens masės arbatinukas dėl aukštos degimo temperatūros nėra porėtas, jo šiurkštesnė išvaizda reiškia, kad valymui nereikėtų naudoti ploviklių. Labiausiai rekomenduojama paprasčiausiai nuplauti švariu vandeniu.

  Jeigu keramikinis arbatinukas suteptas, galite naudoti natūralias priemones, pavyzdžiui, sodos bikarbonatą arba baltąjį actą. Pavyzdžiui, arbatinuką galite per naktį pamirkyti sodos tirpale.

  Glazūruotas akmens masės arbatinukas

  Jūsų glazūruoto keramikinio arbatinuko sienelės bus lygios, jas galėsite valyti drėgna kempine ar šluoste. Galima naudoti muilą, taip pat sodos bikarbonatą arba actą. Kai kuriuos arbatinukus taip pat galima plauti indaplovėje, todėl prieš pasirinkdami šį būdą pasitikslinkite.

  Kaip valyti porcelianinį arbatinuką?

  Jūsų porcelianinį arbatinuką, kurio sienelės lygios ir neporėtos, galima valyti šiltu vandeniu su muilu arba net dėti į indaplovę (būkite atidūs ir laikykitės gamintojo rekomendacijų, ne visus porcelianinius arbatinukus galima plauti indaplovėje).

  Taip pat galite naudoti natūralias priemones, pavyzdžiui, sodą bikarbonatą arba actą, jei porcelianinis arbatinukas nusidažė.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *