Kuo skiriasi keraminiai arbatinukai, porcelianiniai arbatinukai, akmens masės arbatinukai?

Keraminis arbatinukas, porcelianas, akmens masės… Kaip orientuotis?

Viskas, ką reikia žinoti apie keraminius arbatinukus

Jums dažnai užduodami klausimai apie keraminius arbatinukus. Štai atsakymai trumpai, o po jų – išsamesni paaiškinimai:

Kuo skiriasi porcelianas nuo keramikos?

Porcelianas – tai keramika, o keramika apima kelias terakotos rūšis, įskaitant porcelianą

Ar rinktis keraminį, ar porcelianinį arbatinuką?

Rinkdamiesi porcelianinį arbatinuką, renkatės keraminį arbatinuką. Tačiau taip pat galite rinktis ir iš kitų keramikos rūšių – akmens masės, fajanso…

Ar skiriasi fajansas, akmens masės ir porcelianas?

Pagrindinis skirtumas tarp šių skirtingų keramikos rūšių yra molio sudėtis ir jo degimo temperatūra.

Skirtumas tarp keramikos ir puodų?

Tai tas pats – išdegtas molis.

Kas yra keramikinis arbatinukas? 

Tai arbatinukas, pagamintas iš molio, išdegto daugiau ar mažiau aukštoje temperatūroje.

Šiame straipsnyje pateikiami pagrindiniai šių dažniausiai vartojamų terminų paaiškinimai ir trumpai pristatomi šie skirtingi arbatinukai, jų trūkumai ir privalumai.

Keramikinis arbatinukas  = Keramikinis arbatinukas = Molio arbatinukas = Keramikinis arbatinukas

Nereikėtų pamiršti, kad keramika ir keramika yra vienas ir tas pats.
Žodis keramika kilęs iš graikų kalbos, kuris verčiamas kaip „iš keramikos” arba „skirtas keramikai”.
Gaminiai dirbiniai ir keramika yra bendrieji terminai, apibūdinantys žemės dirbinius, kurie buvo suformuoti iš molio, o po to kietinami degant ir dekoruojami arba glazūruojami. Po bendruoju terminu „keraminis arbatinukas” (arba molinis arbatinukas, arba keramikos arbatinukas, arba molio arbatinukas) slepiasiporcelianinis arbatinukas, akmens masės arbatinukas, akyto molio arbatinukas ir molinis arbatinukas.

Tai daugybė žmonių! Pažvelkime į visų šių arbatinukų skirtumus, nes jų yra!

Molio arbatinukas

Molis – tai natūrali medžiaga, susidariusi iš vėstant uolienoms. Jis yra minkštas, plastiškas, o išdegtas aukštoje temperatūroje visam laikui sukietėja, todėl yra praktiška medžiaga indams, ypač arbatinukams, gaminti. Todėl molinis arbatinukas yra keraminis arbatinukas arba keraminis arbatinukas – visa tai tas pats. 

Antra, kai pamatysite terminą „molinis arbatinukas”, turėkite omenyje, kad jis dažnai reiškia neglazūruotą, šiek tiek akytą molį./strong>, naudojamą terakotiniams arbatinukams su atmintimi gaminti, kuris per užpilus įdega ir atkuria kai kuriuos užplikytos arbatos skonius. Labiausiai vertinamas molis, iš kurio gaminami šie arbatinukai, yra tas, kuris gaminamasYixing mieste Kinijoje. Visą mūsų straipsnį rasite Molinio arbatinuko pasirinkimas.

molio arbatinukas

Keraminis arbatinukas

Sąvoka „keraminis arbatinukas” reiškia terakotinį arbatinuką arba keraminį arbatinuką. Yra trys pagrindinės keramikos/keramikos rūšys. Tai ornamentinė keramika, kameninė keramika ir porcelianas. Koks pagrindinis skirtumas tarp skirtingų keramikos rūšių? degimo temperatūra.

labai ryškių spalvų – tai daiktai, kupini džiaugsmo ir fantazijos, o jų kaina paprastai yra mažesnė nei porceliano. Kita vertus, fajansas nėra labai tvirta keramika, todėl didelė tikimybė, kad jūsų dažnai naudojamas fajansinis arbatinukas tarnaus „tik” kelerius metus.

Todėl pateikiame glazūruoto fajansinio arbatinuko privalumus:

 • medžiaga be atminties, neutrali, kad tame pačiame arbatinuke būtų galima virti visas arbatas – nuo švelniausių iki aromatingiausių ir sodrių.
 • keramikinė mažiau&nbspkainuojanti arbata, skirta&nbspkiekvienam virduliui gaminti;teapots and tea sets suited to small budgets
 • the earthenware transmits heat moderately and retains it poorly, so it is&.nbsp;tinkamas trapioms arbatoms (žaliosioms arbatoms) ir labai trapioms arbatoms (baltosioms ir geltonosioms arbatoms)
 • .spalvų, raštų, yra daugybė puikių glazūruotų molinių arbatinukų

  Kamieninis arbatinukas

  Kamieninis arbatinukas gaminamas iš tam tikrų rūšių molio ir degamas dažniausiai aukštesnėje temperatūroje, daugiau kaip 1200°C. Tačiau akmens masės keramika yra gana plati keramikos šeima, tarp skirtingų akmens masės gaminių yra kelių šimtų laipsnių Celsijaus skirtumas (degimas nuo 750 °C iki 1250 °C). Degant Raku , pavyzdžiui, gaunamas labai porėtas rezultatas.

  Degimo aukštoje temperatūroje rezultatas yra patvaresnė, tankesnė medžiaga, primenanti akmenį. Galutinis gaminys bus atsparus vandeniui, nes dėl temperatūros jis yra sustiklintas ir, skirtingai nei keramikos gaminiai, jo nereikia glazūruoti antrojo degimo metu. Tam tikra prasme jis natūraliai glazūruojamas liepsnos. Žinoma, jį galima papildomai glazūruoti tamsesnių spalvų glazūromis nei fajansą, nes spalvos blogai atlaiko aukštą temperatūrą. 

  Po porceliano akmens masės gaminiai užima antrą vietą aukštos temperatūros keramikos gamyboje, nuo seno laikomi kilnesniais už žemoje temperatūroje degtą fajansą.

  Apibendrinant, pateikiame kamieno keramikos arbatinuko  privalumus:

  • medžiaga be atminties, neutrali, kad galėtumėte mėgautis visomis savo arbatomis tame pačiame arbatinuke, nesumaišydami skonių
  • .aukštoje temperatūroje išdegta akmens keramika yra labai atspari, ypač įbrėžimams, korozijai ir rūgštingumui
  • kamerai
  • .nbsp;sienelės dažnai būna gana storos akmens masės arbatinukai gerai perduoda šilumą ir ją išlaiko .nbsp;ilgiau nei porcelianas
  • mums patinka jų autentiškos spalvos artimos natūralios žemės spalvoms. Akmens masės arbatinukų stilius dažnai būna rustiškesnis, mažiau rafinuotas, bet toks gražus.
  • Esant keramikos arbatinukams, atsiveria galimybių laukas – neaprėpiama įvairių spalvų glazūrų paletė, su protėvių receptais ir kitais, modernesniais.
  Akmens masės arbatinukas - kolekcija

  &nbsp”>Porcelianas dega maždaug tokioje pačioje temperatūroje kaip ir akmens masės gaminiai ir, kaip ir akmens masės gaminiai, degdamas glazūruojasi. Tačiau, kitaip nei akmens masės gaminiai, porcelianas, jei jis turi plonas sieneles būna permatomas. Jis yra atspariausias terminiams ir mechaniniams smūgiams, labiausiai. vandeniui atsparus ir labiausiai kietas. Saugokitės, jis išlieka vis dėlto sulaužomas , jei netinkamai su juo elgsitės!

  Bone China porcelianinis arbatos rinkinys

  Keraminio arbatinuko poringumas

  Norite išsirinkti keraminį arbatinuką arbatai gerti? Jūsų pasirinkimą lems keli veiksniai. Žinoma, estetiniais kriterijais, tačiau galbūt taip pat ieškosite arbatinuko poveikio jūsų arbatai. Šiam kriterijui lemiamą reikšmę turės keramikos akytumas.

   keraminių arbatinukų kolekcija

   Jei porcelianas laikomas keraminių arbatinukų elitu, palyginti su kitomis molio rūšimis, tai daugiausia dėl jo techninio pranašumo gaminant, tvirtumo ir gebėjimo pagauti šviesą. Tai neutraliausia, mažiausiai porėta keramika. Tačiau būtina atsižvelgti į du nedidelius niuansus:

   • Kaina, vadinama „biskvitu„: ji nėra padengta šiuo plonu permatomu stiklėjimo sluoksniu. Arbatinuko vietos (ar net visas arbatinukas), kurios nėra „sukepintos”, šiuo atveju bus poringesnės, tai lengvai pastebėsite naudodami, nes porcelianas nusidažys spalvomis, kai prisilies prie arbatos.

   • Perglazūruotas porcelianas (dažnai senovinis porcelianas): jie dažnai degami šiek tiek žemesnėje temperatūroje, todėl porcelianas tampa labai nežymiai porėtas

   .Taigi, jei ieškote visiškai idealiai neutralaus ir visiškai neporėto arbatinuko, rinkitės ne keraminį, ostiklinį arbatinuką. Vadovaukitės šiuo vadovu ir sužinokite daugiau apie stiklinio arbatinuko savybes ir privalumus.

    Kalbant apie keraminius arbatinukus, čia pateikiama skirstymas nuo labiausiai porėto (taigi mažiausiai neutralaus) iki mažiausiai porėto (taigi neutraliausio):

    • „Terakotinis” arbatinukas, žinomas kaip akyto molio arbatinukas

    • Glazūruotas fajansinis arbatinukas

    • Glazūruotas akmens masės arbatinukas

     <./li>

    • Glazūruotas akmens masės arbatinukas

    • Antikinis porcelianinis arba biskvitinis arbatinukas

    • ./p>

    • Antikvarinis porcelianinis arbatinukas

    Tai galima apibendrinti:

    Kuo aukštesnė degimo temperatūra, tuo arbatinukas bus mažiau porėtas ir tuo mažesnę įtaką jis turės arbatos skoniui. Šiame žaidime laimi stiklinis arbatinukas, o keraminių arbatinukų atveju – porcelianinis. 

    Svarbus paaiškinimas: porėtumas nėra prastesnės kokybės sinonimas. Tai įrodo Yixing arbatinukas – porėtas arbatinukas par excellence, daugelio ekspertų laikomas arbatinukų karaliene… Tiesiog reikia rinktis arbatinuką gerai žinant faktus.

    Apibendrinant galima teigti, kad nesvarbu, ar pirmenybę teikiate stiklinimo patikimumui, ar paslaptingai akyto molio alchemijai, rinkimas yra toks pat didelis, kaip ir kelių kelyje į arbatą skaičius. Ir, kaip žinote, tik nuo jūsų priklauso, kokiu arbatos keliu eisite….

     Leave a Reply

     El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *