Ketaus arbatinuko priežiūra

Kai kalbame apie „ketaus arbatinuką”, iš tikrųjų yra dviejų tipų ketaus indai pagal šį bendrą terminą:

Ketaus virdulys

 • Ketaus virdulys 

  Ketaus virdulys

 • Ketaus virdulys, .Tetsubin japoniškai – tradicinis daiktas, pagamintas iš anglizuoto ketaus iš vidaus ir naudojamas vandeniui arbatai virti.

Ketaus virduliai

 

Ketaus arbatinukas

  Japoniškas ketaus „Arbatinukas”, japoniškai .Tetsubin Kyusu, šįkart emaliuotas iš vidaus, į kurį patenka arbatos lapeliai ir verdantis vanduo užpilui, bet kurio negalima statyti tiesiai ant ugnies vandeniui pašildyti. Šis daiktas yra modernus vėliau atsiradusio tetsubino darinys, leidžiantis pasinaudoti ketaus šiluminiais privalumais (puikiai sulaiko šilumą) ir virti visų rūšių arbatas vienu neutraliu įrankiu.

emaliuotas ketaus arbatinukas

   Šių 2 daiktų – ketaus virdulio ir arbatinuko – naudojimas ir priežiūra nebus visiškai vienodi.

   Sužinokite mūsų išsamų straipsnį apie šiuos išskirtinius ketaus daiktus.

    

   Kaip valyti ketaus dubenį ?

   Pradėkime nuo Tetsubino, anglizuoto ketaus virdulio.

    

   1) Naudojant ketaus virdulį pirmą kartą

   • Neprivalote pripildykite virdulį tik iki 2/3 vandens

   • Įkaitinkite iki žemos temperatūros./strong> (būkite atsargūs, jei naudojate indukcines kaitlentes, nustatykite žemiausią temperatūrą)

   • .Išpilkite vandenį

   • Pakartokite procesą 3 kartus

   • .išdžiovinkite arba naudokite tiesiai arbatai virti skirtą vandenį

   2) Patarimai, kaip naudoti ketaus virdulį 

   Nors jūsų ketinis virdulys yra ketaus virdulys, todėl skirtas statyti ant šilumos šaltinio vandeniui šildyti, turite vykdyti keletą nurodymų, kad nesutrumpintumėte jo tarnavimo laiko :

   – Niekada nekaitinkite ketaus virdulio tuščio

   Nekada nekaitinkite Tetsubino, nepripildę jo vandeniu.

   Atkreipkite dėmesį, kad net ir su nedideliu vandens kiekiu, ketaus dėl išskirtinio šilumos laidumo temperatūra greitai pakils iki daugiau nei 100 °C, todėl vanduo išgaruoja, jei jo bus per mažai.

   Gresia pavojus, kad ketaus korpusas tetsubin įtrūks ir susidarys pralaidus. Jautriausios vietos yra kūno papėdėje esančios perforacijos, nagų stigmos įtrauktos į gamyboje naudojamas formas. Po 1-ojo užliejimo skylės užpildomos ketaus liejiniu.

   – Nepilkite šalto vandens į savo įkaitusį virdulį

   .p>Blogiausia, kad į ketaus arbatinuką įpilate šalto vandens kol jis dar karštas. Dėl šiluminio šoko gali negrįžtamai sugadinti net ir geriausios kokybės ketaus gaminius.

   – Ketaus virdulį pripildykite ne daugiau kaip iki 2/3

   Paliktumėte šiek tiek vietos, kad vanduo galėtų ramiai užvirti. Jei to nepadarysite, verdantis vanduo rizikuoja perpilti ir  gali įvykti laimingas atsitikimas su šilumos šaltiniu (dujine virykle, elektrine, virykle su stiklo keramikos ar indukcine kaitlente).

   – Kaitinkite ketaus virdulį ant silpnos ugnies

   Ketaus virduliai nemėgsta šiluminio šoko, todėl verčiau kaitinkite savo ketaus puodą  ant silpnos ugnies (ypač ant indukcinės kaitlentės arba dujinės viryklės).

   – Indukcinės, dujinės, liepsninės, elektrinės, stiklo keramikos kaitlentės

   Tetsubin yra suderinamas su visais šilumos šaltiniais, indukcinėmis, dujinėmis, liepsninėmis, elektrinėmis ar stiklo keramikos kaitlentėmis. Tačiau elektrinėms, stiklo keramikos ar indukcinėms kaitlentėms viryklės viryklės viryklės dugnas turi būti plokščias.

   Vandens pašildymo laikas

   Vos tik ketaus virdulyje 1 minutę mirko vanduo, galite jį naudoti pilstydami į arbatinuką. Tačiau norėdami pasinaudoti visais žalio ketaus privalumais ir gauti vandenį, kuriame gausu biologiškai prieinamos geležies, galite leisti vandeniui labai švelniai mirkti 30 minučių tetsubine. Būkite atsargūs, vandens tūris turi būti pakankamas, kad virdulys neįkaistų tuščias!

   – Būkite atsargūs pildydami vandenį

   Prie rankutės ir dangtelio. gali būti labai karšti, nors jie pagaminti taip, kad sukauptų mažiau šilumos nei likusi tetsubino dalis.

   Jei nuimsite dangtį, saugokitės karštų garų, kurie gali staiga išsiveržti.

   Jei norite išpilti karštą vandenį, uždenkite dangtįgrubiu audiniu arba naudokite dangčio spaustuką, labai patogu!

   Pince pour couvercle

   – Nelaikykite tetsubino ant šilumos šaltinio 

   po vandens padavimo, kad jis neįkaistų tuščias. 

    

   3) Panaudojus ketaus virdulį

   .- Visiškai išpilkite vandenį iš ketaus virdulio

   Visiškai išpilkite vandenį iš tetsubino, kol jis dar karštas. Nenaudokite virdulio ilgiau nei kelias minutes, kad vanduo išliktų karštas, nes dėl to jis greitai surūdys. Nepalikite šalto vandens ketaus virdulyje.

   – Palikite virdulį džiūti be dangčio

   Po naudojimo palikite „Tetsubin” išdžiūti be dangčio, iš karto po to, kai išpilate vandenį, nes jis dar karštas. 

   – Nevalykite vidaus

   Ketaus virdulys kenčia tik plaunant švariu vandeniu.

   Viduje nenaudokite jokios šluostės ar kempinės, net minkštos šluostės, ir JOKIO APSAUGIAMO OBJEKTO. Netrinkite ir nekrapštykite.

   Jūsų tetsubinas naudojimo metu įgaus patiną, o jūsų šluostė pašalintų šią apsauginę patiną, sudarytą iš mineralų, ir tai yra normalus bei pageidaujamas efektas.

   NEREKOMENDUOJAMA naudoti muilo, indų plovimo skysčio ar valiklių valymo priemonių. Ketaus ketaus gaminiai yra porėti ir įgertų muilo skonį, taip sugadindami vandens ir jūsų tetsubino skonį.

   Gera antikorozinė patina susidaro per 6-12 mėnesių. Rūdys yra nekenksmingos ir jų nereikia šalinti. Jei ant tetsubino dugno pamatysite nedidelių baltų dėmelių, nesijaudinkite, tai yra mineralai todėl tai pirmieji patinos pėdsakai.

   Atmeskite paplitusius patarimus, kad rūdžių išvengtumėte arba jas apdorotumėte aliejumi ar kitomis riebiomis medžiagomis. Jie ilgainiui gali pakeisti vandens skonį.

   Nekada neleiskite savo ketaus virduliui kontaktuoti su druska ar alyva.

   Ir nors ketaus virdulyje galima virti arbatą, vis dėlto turėtumėte nepamiršti, kad ketus nėra neutrali medžiaga, todėl įsimins nedidelę dalį arbatos aromatų. Todėl patartina naudoti arbatinuką arbatai užplikyti ketaus virdulyje įkaitintu vandeniu. Pavyzdžiui, kodėl nenaudoti vieno iš mūsų puikių arbatinukų?

   arbatinukas

    

   Kaip išvalyti išplautą ketaus katilą?

   1) Ketaus arbatinukas surūdijo iš išorės 

   Bėgant metams, gerai prižiūrimas tetsubinas iš išorės neturėtų rūdijuoti.

   Prevencijos priežastis arba jei atsirado rūdžių, galite retkarčiais paruošti žaliosios arbatos užpilo ir perkošti tetsubino išorę žaliosios arbatos išmirkytą skudurėlį ir ištepkite lapeliais, iš kurių suformuosite kompresą.

    

   2) Ketaus virdulys, surūdijęs iš vidaus

   Nepanašiu atveju kad nepaisant reguliaraus naudojimo, atsirado rūdžių, arba jei jūsų ketus buvo blogai išdžiovintas, kad jame per ilgai užsistovėjo vanduo, atsiras rūdžių. 

   Pirmiausia turėkite omenyje, kad arbatos puodelį vis dar galima naudoti. Ketaus arbatinuko rūdys yra netoksiškos ir visiškai saugios. Tiesą sakant, daugelis japonų arbatos mėgėjų netgi labiau mėgsta arbatos skonį iš surūdijusio ketaus arbatinuko!”

   Tik reikia įsitikinti, kad ketaus, iš kurio pagamintas arbatinukas, yra kokybiškas.

   Jums niekada nereikės gremžti, trinti rūdžių ar valyti su muilu ar skalbimo skysčiu.  

   – Paveikslėliuose pateikiamas paprasčiausias metodas, kaip atsikratyti rūdžių ant „Tetsubin”: verdantis vanduo!

   Revoliucinga, ar ne?”

   Šis metodas galioja rūdims, kurios dar tikrai nesusidarė.

    

   Jeigu rasite seną ketaus arbatinuką, kuris buvo pamirštas, ir norite jį atkurti, jei&nbsp.nbsp;jau kurį laiką nesinaudojote savo teptuve&nbspir, arba jei iškasėte senovinį ketaus arbatinuką naudotų daiktų parduotuvėje, blusų turguje, garažo išpardavime ir jį reikia gerai išvalyti, turite 2 galimybes:

   – Žalioji arbata nuo rūdžių

   Natūralus būdas užkirsti kelią rūdims ir jas gydyti – tai mažą šaukštelį arbatos labai lėtai kaitinti į 2/3 pilno tetubino. Leiskite vandeniui lėtai užvirti ir sumažinti maždaug 20 %. Nupilkite likusį vandenį. Pakartokite operaciją 3 kartus. Žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai rūdims turi tokį patį poveikį kaip ir mūsų organizme, stebuklinga, ar ne?”

   – Natūralus sprendimas nuo rūdžių: ryžių vanduo! 

   ir taip, virkite ryžius tetsubine, ir atsisveikinkite su rūdimis! Tai taip paprasta:

    

   Kadangi jau žinote, kaip puikiai prižiūrėti ketaus virdulį, pereikime prie ketaus arbatinuko.

    

   Kaip valyti ketaus arbatinuką?

   Jei emaliuotą ketaus arbatinuką (tetsubin kyusu) naudojate reguliariai, reikia tik labai lengvos priežiūros : plauti švariu vandeniu.

   Paprastai į jį įpylus virinto vandens ir užplikius arbatos, sukuriamasapsauginis barjeras nuo rūdžių.

   Ketaus arbatinuką kartkartėmis valydami pagal&nbspšiuos nurodymus, galėsite ilgai išlaikyti arbatinuką. Tačiau nepamirškite, kad nereikia to daryti kiekvieną kartą, kai naudojate arbatinuką, nes verdantis vanduo ir verdama arbata ant arbatinuko vidaus sukurs patiną, kuri neleis jam rūdyti.

   Ketaus arbatinuko valymas:

   1) Užvirinkite vandenį

   Šis žingsnis yra svarbus, nes drėgnose, tamsiose vietose kaupiasi bakterijos,

   ³

   .strong>ketaus viryklė yra ideali vieta bakterijoms daugintis.

   2) Nuimkite dangtelį ir infuzorių (nuimamą filtrą) nuo arbatinuko.

   3) Į arbatinuką įpilkite šiek tiek verdančio vandens 

   Vanduo turi liestis su visu arbatinuku. Jei jį tiesiog įpilsite į dugną, bus dezinfekuota tik apatinė tetsubin kyusu dalis.

   4) Ištuštinkite arbatinuką

   Palaukite, kol arbatinukas atvės. Didžioji dalis vandens išgaruos savaime. Minkštu skudurėliu atsargiai nusausinkite likusią drėgmę iš vidaus ir išorės.

   5) Apverskite arbatinuką ant rankšluosčio aukštyn kojomis

   Taip užtikrinsite, kad pašalinsite visus vandens pėdsakus.

   6) Išvalykite nuimamą filtrą

   Nepamirškite išvalyti ir infuzoriaus bei gerai jį nusausinkite.

   Atlikus šią nedidelę reguliarią priežiūrą, jūsų emaliuotas ketaus arbatinukas galės tarnauti jums ir jūsų palikuonims visą gyvenimą!

   Ką daryti, jei ketaus arbatinukas yra labai prastos būklės?

    

   Kaip išvalyti sugedusį ketaus arbatinuką?

   Kaip ir su ketaus virduliais, į pagalbą jums ateis žalioji arbata:

   • Papildykite arbatinuką sunaudotais arbatos lapeliais

   • Įpilkite verdančio vandens.

   • palikitestovėti 20 minučių,

   • ,

   • .

    išpilkite ir

   • išplaukite!

   Arbatoje esantys taninai reaguoja su rūdimis ir suformuoja natūralią uždengiamąją plėvelę, padedančią užkirsti kelią rūdims vėl atsirasti.

   Todėl žinote, kaip išlaikyti savo ketaus arbatinuką nepažeistą kelis dešimtmečius. Norite, kad ketaus arbatinuką galėtumėte keisti pagal nuotaiką ar progą?

   Atraskite mūsų pilną ketaus arbatinukų kolekciją!

   Leave a Reply

   El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *