Kaip veikia stūmoklinis arbatinukas?

Stūmoklinis arbatinukas, dar vadinamas cafetière à piston arba french press, yra arbatinukas, kuriame arbata verdama naudojant slėgio sistemą. 

Arbatinukas su stūmokliu

Rūšiniai arbatinukai su stūmokliu

Rinkos rinkoje yra keletas arbatinukų su stūmokliu tipų, kurių kiekvienas pasižymi savitomis savybėmis ir privalumais. Štai 2 labiausiai paplitę tipai:

Stiklo plunžerinis arbatinukas

Jis pagamintas iš karščiui atsparaus borosilikatinio stiklo ir leidžia matyti arbatos virimo procesą. Jį taip pat lengva valyti ir prižiūrėti. Keliaukite į mūsų straipsnį 10 svarių priežasčių rinktis stiklinį arbatinuką, jei norite sužinoti viską apie šį arbatos gaminimo įrankį.

Nerūdijančio plieno plunžerinis arbatinukas

Nerūdijančio plieno plunžerinis arbatinukas yra patvarus, sunkiai dėvimas ir lengvai valomas. Paprastai jis yra brangesnis už kitų tipų arbatinukus su plunžeriu, tačiau gali tarnauti daugelį metų.

Théière à Piston Inox

Vienos sienelės plunžerinis arbatinukas

Lengvesnis, pigesnis, vienos sienelės plunžerinis arbatinukas greičiau atvėsina jo turinį. Todėl jį rekomenduojama naudoti norint greitai paragauti karštai paruoštos arbatos arba ruošiant šaltą užpilą su temperuotu vandeniu. Kaip? Jūs nežinote paruošti šaltą užpilą??? Tai reikia ištaisyti…

Dvigubų sienelių plunžerinis arbatinukas

Dvigubų sienelių stiklinis arbatinukas

Lengvesnis, brangesnis, dvigubų sienelių plunžerinis arbatinukas, nesvarbu, ar jis būtų stiklinis, ar iš nerūdijančio plieno, turi 2 pagrindinius privalumus:

– ilgiau išlaikoma užpilo temperatūra,

– galima liesti arbatinuko šonus (tyčia ar ne) nerizikuojant nusideginti. Patogu, kai arbatą ruošiate, kai šalia yra šeima ir vaikai!

Įvairūs plunžerio tipai 

Darželio plunžeris sudarytas iš strypelio ir vieno ar kelių diskų, kurie gali būti uždėti vienas ant kito, kad užtikrintų maksimalų filtravimą ir neleistų lapų fragmentams nuslysti per šonus. Stūmoklis gali būti iš 100 % nerūdijančiojo plieno arba nerūdijančiojo plieno, plastiko ir silikono derinio. Svarbu, kad sietelis būtų smulkus ir diskų skersmuo atitiktų arbatinuko korpuso skersmenį.

filtre théière

plunžerinio arbatinuko filtras

plunžerinio arbatinuko filtras

Prieš pasirinkdami svarbu apsvarstyti kiekvieno plunžerinio arbatinuko tipo privalumus ir trūkumus. Dydis, talpa, izoliacijos kokybė (viengubos ar dvigubos sienelės) ir naudojimo paprastumas taip pat yra svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Panaudokite plunžerinį arbatinuką

Supaprastintai, štai kaip jis veikia:

 • Taršos ruošimas: Pradėkite nuo to, kad į arbatinuką įpilkite norimą kiekį arbatos. Vienam puodeliui arbatos užtenka maždaug vieno arbatinio šaukštelio arbatos. Šį kiekį galite koreguoti pagal savo skonį.
 • Pridėkite karšto vandens : Į arbatinuką įpilkite karšto vandens, viršuje palikdami laisvą vietą stūmoklio galvutei.
 • Įpylimas: Uždėkite arbatinuko dangtelį ir leiskite arbatai pritraukti maždaug 3-5 minutes, priklausomai nuo norimo stiprumo.
 • Pastūmimas: Pasibaigus įpylimo laikui, lėtai spauskite stūmoklio galvutę žemyn į arbatinuką. Tai atskirs arbatos lapelius nuo vandens ir išstums užplikytą skystį į arbatinuko viršų.
 • Taršos išpylimas: kai stūmoklio galvutę nuspausite iki pat arbatinuko dugno, arbatą galėsite supilti į puodelį ar puodelį.
Arbatinukas su stūmokliu

  Kodėl rinktis arbatinuką su stūmokliu?

  Plunžerinis arbatinukas idealiai tinka viso lapo arbatoms, nes leidžia lapeliams visiškai išsiskleisti ir išskleisti visus aromatus. Jis taip pat praktiškas, nes nereikia naudoti arbatos filtro.

  Vis dėlto svarbu nepalikti arbatos virti per ilgai, nes tai gali suteikti karstelėjusį skonį. Be to, svarbu po kiekvieno naudojimo išvalyti arbatinuką, kad nesikauptų arbatos nuosėdos.

  Tačiau štai, apie plunžerinį arbatinuką žinote (beveik) viską!

  Ko gero, jei leisitės suviliojami vieno iš modelių, esančių mūsų kolekcijoje ?

  Stūmoklinių arbatinukų kolekcija

  Leave a Reply

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *