Problemos su ketaus arbatinuku?

SOS arbatinukas nelaimėje!

Ketaus arbatinuką turite jau daugelį metų arba ką tik gavote jį dovanų, o dabar iškilo problema…. Jūsų ketaus arbatinukas sugedo? Ar jis pavojingas? Rūdys, pažeista emalė, netvarkingas kaitinimas, įbrėžimai… problemų, kurios gali kilti dėl ketaus arbatinuko, yra įvairių. Būkite ramūs, skirkite laiko perskaityti kelias tolesnes eilutes, sprendimas tikrai yra.

Pirmiausia turite užduoti sau klausimą: ar mano arbatinukas pagamintas iš emaliuoto ketaus, ar ne iš vidaus? Kitaip tariant, ar aš turiu ketaus arbatinuką arba virdulį? Antrasis klausimas: ar mano ketaus arbatinukas yra kokybiškas?

Probleminis emaliuotas ketaus arbatinukas

Pirmiausia aptarkime emaliuoto ketaus arbatinuko problemas. Emaliuotas ketaus arbatinukas yra šiuolaikinė protėvių japoniško tetsubin iš neemaliuoto ketaus versija. Dėl viduje esančio emalio ketaus paviršius tampa visiškai neutralus ir apsaugo jį nuo oksidacijos (rūdžių).

Kaip išvalyti surūdijusio ketaus arbatinuko vidų

Tai žalioji arbata ir jos antioksidacinės savybės bus jūsų sąjungininkai kovoje su rūdimis. Arbatoje yra taninų, kurie reaguoja su rūdimis. Kartu jie sudarys natūralią sandarinimo plėvelę kuri pašalina oksidaciją ir padeda išvengti jos pasikartojimo.

 • Į arbatinuką pripilkite .panaudotais žaliosios arbatos lapeliais

 • Įpilkite virinto vandens.

 • Likite strong>stovėti 20 minučių,

 • .strong>išmeskite ir

 • išplaukite !

Kaip išvalyti surūdijusio ketaus arbatinuko išorę

Atliekant profilaktiką arba jei rūdys atsirado, paruoškite žaliosios arbatos užpilo tada nuvalykite arbatinuko išorę žaliojoje arbatoje išmirkytu skudurėliu ir patrinkite lapeliais, iš kurių suformavote kompresą.

théière rouillée

Mano arbatinuko emalis pažeistas

.Problema, susijusi su terminu „ketaus arbatinukas”, yra ta, kad jis paprastai vartojamas arba ketaus arbatinukui, arba ketaus virduliui pavadinti, nors šie 2 indai labai skiriasi. Kai kurie gamintojai leidžia savo emaliuotus ketaus arbatinukus naudoti ant kaitlentės, kiti palaiko painiavą nieko nenurodydami. 

Taigi, jei emaliuotą ketaus arbatinuką netyčia pastatėte tiesiai ant šilumos šaltinio, nors jis tam nebuvo skirtas, arba jei emalį pažeidėte aštriu ar pjaunančiu daiktu, jūsų arbatinukas praras 2 emalio suteikiamas savybes: neutralumą ir atsparumą rūdims.Ką daryti, jei jūsų emaliuotas ketaus arbatinukas neteko emalio? Atsakymui į šį klausimą įtakos turės vienas esminis kriterijus: Jūsų ketaus arbatinuko kokybė.

Nebrangus ketaus arbatinukas

Jei tai žemos klasės modelis, masiškai gaminamas Kinijoje, Vietname…., kyla pavojus prarasti emalę, nes vanduo tiesiogiai liečiasi su prastos kokybės ketumi, kuriame yra sunkiųjų metalų, galinčių migruoti į vandenį. Tokiu atveju turėsite nuspręsti keisti arbatinuką, o tai nėra pernelyg didelis finansinis nuostolis, nes žemiausios klasės modeliai paprastai kainuoja nuo 20 iki 40 eurų.  

Kokybiškas ketaus arbatinukas

Jei tai kokybiškas japonų gamybos modelis, po emaliu esantis ketus yra nepriekaištingos kokybės ir nekelia pavojaus sveikatai. Todėl galite ir toliau naudoti savo arbatinuką, žinodami 2 dalykus:

 • jūsų ketaus arbatinukas nebėra visiškai neutralus, nes ketus yra šiek tiek porėta medžiaga.
 • Jūsų ketaus arbatinukas bus jautresnis rūdžių atsiradimui, kurios nėra pavojingos sveikatai. Jei to nenorite, neleiskite arbatinuke ilgiau atvėsti vandeniui ar arbatai, o prieš laikydami arbatinuką patikrinkite, ar jis visiškai sausas, ir, jei įmanoma, atskirkite jį nuo filtro ir dangtelio.

Mano arbatinuko dažai išblukę/pažeisti

Prieš apdorojimą ketus yra juodas metalas. Atliekant įvairias operacijas, jo paviršių galima nudažyti įvairiaspalviais pigmentais. Laikui bėgant šie pigmentai šiek tiek išbluks ir suteiks jūsų ketaus arbatinukui gražią, unikalią patiną.

Tai natūralus ir neišvengiamas procesas. Norėdami jį sulėtinti, venkite kontakto su plovikliais, riebalais, druska, abrazyviniais paviršiais ir tiesioginio karščio šaltiniu.

Kad išvengtumėte dėmių ir žiedų, niekada nepalikite vandens ar arbatos ant išorinių arbatinuko sienelių ir laikykite arbatinuką atokiau nuo viryklės ir jos riebių iškyšų. 

Mano ketaus arbatinukas turi juodų nuosėdų

Bėgant laikui ir naudojant ketaus arbatinuką, nuosekliai kaupiantis taninui, gali susidaryti juoda plėvelė, kuri niekaip nekeičia arbatos skonio. Ši plėvelė savaime sutrupės, jei paliksite arbatinuką kelias dienas džiūti atvirame ore.

Problema Neglazūruotas ketaus arbatinukas

Terminas neglazūruotas ketaus arbatinukas iš tikrųjų reiškia ketaus virdulį, japoniškai tetsubin.

Ketaus arbatinukas yra geležies lydinys. Tradiciškai japonai naudoja neglazūruotus ketaus virdulius. Nors iš vidaus jie dengiami urushi laku, kuris apsaugo nuo rūdžių, ketaus virduliai ilgainiui natūraliai rūdija. Tai nekenkia sveikatai ir, priešingai, yra papildomas geležies priedas japonų mitybai.

Ketaus virdulys surūdijo iš išorės 

Kaip&nbspprevenciją arba jei laikui bėgant atsirado rūdžių, retkarčiais galite paruošti&nbsp.nbsp;žaliosios arbatos užpilą ir per tetsubino išorę perbraukti skudurėliu, išmirkytu žaliojoje arbatoje, ir patrinti lapeliais,&nbspkuriuo suformuosite kompresą.

Ketaus virdulys, surūdijęs iš vidaus

Visų pirma turėtumėte žinoti, kad virdulį galite naudoti ir toliau. Rūdys nėra toksiškos, jei jūsų virdulys pagamintas iš kokybiško ketaus. Daugelis japonų arbatos mėgėjų netgi labiau mėgsta arbatos skonį iš surūdijusio ketaus arbatinuko!

Nereikėtų nei grandyti, nei trinti rūdžių, nei bandyti jų valyti muilu ar skalbimo skysčiu. Taip pat atsispirkite dažnam patarimui naudoti riebią priemonę. Štai&nbsp3 būdai, kaip atsikratyti ketaus virdulio rūdžių, priklausomai nuo jų įsisenėjimo laipsnio:

 • nelabai įsisenėjusioms rūdims: verdantis vanduo (paprasta, ar ne?) 

 •  Daugiau rust: Žalioji arbata (jam vėl!)

Įdėkite į šildytuvą labai lėtai kaitinti Tetsubin pripildytą iki 2/3 a arbatinio šaukštelio arbatos. Leiskite vandeniui lėtai virti, kol jo kiekis sumažės maždaug 20 %. Nupilkite likusį vandenį ir pakartokite veiksmą 3 kartus. Žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai rūdims turi tokį pat stebuklingą poveikį kaip ir mūsų organizme.

 • galutinis sprendimas: ryžių vanduo (puikiai ekologiškas!)

ir taip, virkite ryžius tetsubine, ir atsisveikinkite su rūdimis! Tai taip paprasta:

Ketaus virdulys, įkaitintas per karštai arba tuščias / padėtas dar karštas po šaltu vandeniu 

Ketaus virdulys – didžiausias priešas? Terminis šokas! Atidžiai perskaitykite šiuos patarimus:

 • Ketaus virdulio niekada nekaitinkite tuščio
 • Nepilkite šalto vandens į savo karštą virdulį
 • ./li>
 • Ketaus virdulį kaitinkite ant silpnos ugnies

Šilumos smūgis gali sulaužyti virdulį, net ir geriausios kokybės ketaus. Susilpnėjęs jis bus netinkamas naudoti ir jį reikės keisti.

Ar sėkmingai radote savo ketaus arbatinuko problemos sprendimą? Sveikiname, dabar galite vadovautis mūsų patarimai, kaip prižiūrėti ketaus arbatinuką, kad jis ilgai išliktų šalia jūsų.

Ar jūsų arbatinukas per daug sugadintas? Ateikite ir apžiūrėkite mūsų kolekciją, kad rastumėte arbatinukas arba kokybiškas ketaus virdulys, kuris jums tarnaus daugelį metų.

Nesuradote atsakymo į savo klausimą? Užduokite jį komentaruose, o mes papildysime straipsnį, kad į jį atsakytume!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *